11/1999

Jesienne ogniobranie w Hufcu Miastko

TRADYCYJNIE już przy okazji dużych imprez Hufca ZHP Miastko harcerze z 1 Kwatermistrzowskiej Drużyny Harcerskiej "Brzask" przygotowują widowisko plenerowe światło i dźwięk zakończone "braniem ognia" i wspólnym ogniskiem.

OSTATNIE ogniobranie odbyło się 11 września nad jeziorem Bobęcińskim Małym podczas Harcerskiego Startu hufca.

PRZY dźwiękach muzyki Vangelisa z filmu "1492" widzowie przenieśli się w czasy pradawne, aby obejrzeć historię walki plemion o ogień, która doprowadziła do jego utraty w wodach jeziora. Zrozpaczeni ludzie żarliwie modlili się do bogów o zesłanie zbawiennego ognia. Ich modły zostały wysłuchane i pewnego dnia, w asyście kilkunastu boginek, do wyspy dotarła łódź z boginią ognia...

BLASK zapalonych przez boginki pochodni, odbijający się w wodach jeziora i rozgwieżdżone niebo stworzyły niesamowitą scenerię. W tej atmosferze zadumy i refleksji wysłuchaliśmy gawędy o roli drużynowego. Słuchaliśmy muzyki niezapomnianego Wieśka Olko i tekstów druha Stefana Mirowskiego.

A potem znów zabrzmiał Vangelis, boginie zeszły z pomostów, aby przekazać ogień wszystkim harcerzom. Płonące świeczki utworzyły harcerską lilijkę, która, ułożona na placu apelowym, jeszcze na porannym apelu następnego dnia przypominała wszystkim uczestnikom Harcerskiego Startu to niezwykłe widowisko.

HSI Hufca Miastko