Okładka

Od redaktora

NO i wreszcie trochę w redakcji więcej nowoczesności. Możecie przysyłać do mnie maile wprost na biurko pisząc pod adresem: czuwaj@zhp.org.pl. To oczywiście wielka wygoda, bo do tej pory korzystaliśmy z uprzejmości Wydziału Zagranicznego Głównej Kwatery. Nosiliśmy więc między pokojami dyskietki z nagranymi tekstami, co nas oczywiście mocno integrowało, lecz było nieco kłopotliwe. Pisałem też do was z domu, a teraz zaczęło się w redakcji nowe życie. Może będziemy otrzymywali dzięki tej nowoczesności więcej od was listów, bo pisać do was tą drogą na pewno będziemy częściej.

W pierwszej połowie maja na naradzie komendantów chorągwi próbowałem przypomnieć, że warto współpracować z nami - redakcją "Czuwaj". Niejednokrotnie instruktorzy, szczególnie młodszego pokolenia, mają wiele interesujących przemyśleń. Mówią o swych problemach, czasami spisują swe propozycje i wkładają teksty do szuflady. Piszą do nas zazwyczaj instruktorzy, nazwijmy ich, średniego pokolenia. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni, ale brakuje nam głosów tych nieco młodszych, których przecież w chorągwiach są setki. Fakt, nie ma w Związku czasopisma typu "Na tropie", ale dwutygodnika, żywo reagującego na wszystkie problemy nurtujące młodych instruktorów. Lecz nasze pismo jest także dla młodych!

PRZYPOMINAŁEM komendantom chorągwi, że warto pisać do naszego pisma także o inicjatywach poszczególnych środowisk. Nie tylko po to, by pochwalić się własnymi osiągnięciami, choć to jest ważne. Również po to, by jedni mogli korzystać z doświadczeń innych, by "Czuwaj" było źródłem inspiracji programowych dla tych, którzy szukają czegoś nowego, chcą podejmować nowe zadania.

ZBLIŻA się lato, czas wytężonej instruktorskiej pracy, ale i czas odpoczynku. W tych wolnych dniach sięgnijcie po pióra lub usiądźcie przed komputerem. Napiszcie do nas!

Adam Czetwertyński ˙