4-5/2001

czuwaj@zhp.org.pl

Krakowska Chorągiew ZHP

w 90 rocznicę powstania harcerstwa zaprasza

wszystkie środowiska zuchowe i harcerskie

na Jubileuszowy Zlot Chorągwi Krakowskiej ZHP "Harcerski Gród", który odbędzie się w dniach 14-16 września 2001 r. na Błoniach Krakowskich.

Cele:

UCZCZENIE 90-lecia działalności harcerskiej i skautowej na ziemiach polskich

DALSZA integracja Krakowskiej Chorągwi ZHP i innych środowisk harcerskich

ZAPOZNANIE z historią i tradycjami stołeczno-królewskiego miasta Krakowa

PROPAGOWANIE postaw proekologicznych

PROPAGOWANIE postaw antyuzależnieniowych

PROPAGOWANIE zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego

W programie między innymi: msza św. w Katedrze na Wawelu, ognisko "Spotkajmy się w piosence", ognisko jubileuszowe, gry miejskie, zuchowe spotkanie, ogródki programowe, pokazy ratownictwa, pokazy łączności, zdobywanie karty rowerowej, konkurs o Krakowie.

"HARCERSKI Gród" będzie się składał się z 6 głównych biwaków, których obrzędowością będzie część historii harcerstwa.

BIWAK o obrzędowości dotyczącej początków harcerstwa: "NARODZINY",

BIWAK o obrzędowości harcerstwa z XX-lecia międzywojennego: "DORASTANIE",

BIWAK o obrzędowości harcerstwa II wojny światowej: "CZAS PRÓBY",

BIWAK przedstawiający harcerstwo po II wojnie światowej: "DROGĄ PRZEMIAN",

BIWAK przedstawiający współczesne harcerstwo: "TERAŹNIEJSZOŚĆ",

OSTATNI futurologiczny: "KU PRZYSZŁOŚCI".

W Zlocie mogą wziąć udział harcerskie patrole 6-10-osobowe pod opieką pełnoletniego instruktora, który odpowiada za bezpieczeństwo uczestników

I przestrzeganie przez nich Prawa Harcerskiego. Każdy patrol przedstawia kartę do Kroniki 90-lecia harcerstwa oraz meldunki z następujących zadań:

1. Przystosowanie się do obrzędowości swojego biwaku oraz przygotowanie krótkiej inscenizacji, przedstawiającej harcerstwo charakterystyczne dla danego przedziału historycznego.

2. Przygotowanie wystawki o historii swojego hufca.

3. Przeprowadzenie zwiadu na temat zagrożeń ekologicznych w swojej okolicy i złożenie dowolnej formy meldunku do 5.09.2001 r. (Dla wszystkich chętnych, zainteresowanych ochroną przyrody i fotografią, konkurs fotograficzny FOTO - EKO! Przyślijcie w powyższym terminie co najmniej trzy zdjęcia z opisem na temat proekologiczny).

4. Przygotowanie plakatu, w formacie min. A2 na temat "Kraków".

5. Sporządzenie pisemnego raportu na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego w swojej okolicy (należy dostarczyć do 5.09.2001).

6. Przeprowadzenie w swojej okolicy akcji antyuzależnieniowej i sporządzenie z niej sprawozdania (należy dostarczyć do 5.09.2001).

WPISOWE wynosi 9 zł od każdego uczestnika.

ZGŁOSZENIA: Komenda Krakowskiej Chorągwi ZHP,

31-131 Kraków, ul. Karmelicka 31,