4-5/2001

Napisz do nas:
czuwaj@zhp.org.pl

DZIĘKUJEMY

V Wszystkim Druhnom i Druhom,którzy przesłali nam życzenia wielkanocne. I te tradycyjne, te przez Internet. Musimy przyznać, że duże wrażenie robią na nas życzenia internetowe, na przykład od Ani Głowackiej.

V Phm. Bogdanowi Prymusowi z Harcerstwa Polskiego w Republice Czeskiej za sprawozdanie ze Zjazdu HPC oraz zestaw zdjęć (24.03.2001).

V Hm. Zbigniewowi Jasnewiczowi z Łodzi za "Pożegnanie druha Orszy".

V Hm. Marii Żychowskiej z Tarnowa za artykuł "Jeszcze jedna odpowiedź hm. R. Muranyiemu...". Tekst przekazaliśmy adresatowi.

V Hm. Krystynie Mazurkiewicz ze Szczecina za informacje o pracy harcerskich kręgów seniorów oraz zeszyt "Harcerskich barw czasu" wydany z okazji 20-lecia działalności Kręgu Seniorów "Dęby".

V Sztabowi Harcerskiego Korpusu Srebrnogórskiego za materiał i zdjęcia. Tekst opublikujemy.

V Hm. Janowi Iwanowowi z Morąga za relację z IX Regionalnego Festiwalu Piosenki. Grand Prix i puchar ufundowany przez wicemarszałka Sejmu Marka Borowskiego zdobyła 27 Artystyczna Drużyna Harcerska "Kleksy" z Barczewa (2-4.03.2001).

V Hm. Antoninie Dziumak i pwd. Piotrowi Stankiewiczowi z Przemyśla za opis uroczystego kominka Kręgu Seniorów im. Orląt Przemyskich i II DH im. Antoniny Kalinowicz, który się odbył z okazji dnia Myśli Braterskiej (22.02.2001).

V Pwd. Mariuszowi Weberowi ze Szczecina za list, w którym autor dziękuje kadrze Centralnej Szkoły Instruktorskiej w "Perkozie" za znakomite poprowadzenie kursu kadry kształcącej (23-31.03.2001).

V Hm. Andrzejowi Bajkowskiemu z Białegostoku za relację z 4 rajdu Śladami Powstańców Styczniowych.

V Hm. Alinie Żwirblińskiej z Wrocławia za "Króla Maciusia I". Z materiału skorzystamy.

V Sam. Aurelii Hołubowskiej za felieton "Ideał sięgnął bruku". Tekst opublikujemy.

V Hm. Adamowi Tobota z Siemiatycz za egzemplarze znakomicie wydawanego pisemka hufca "Włóczęga ku szczęściu".

V Pwd. Sławomirowi Ordczyńskiemu z Leżajska za podjęcie dyskusji o mundurze harcerskim.

V Jackowi Gajdzie z Wrocławia za materiały o "Wyprawie polarnej zuchów".

V Harcerskiemu Kręgowi Morskiemu za zaproszenie na obchody 60. rocznicy śmierci gen. Mariusza Zaruskiego (7.04.2001).

V XXIX LO im. Janka Bytnara "Rudego" w Łodzi za zaproszenie na podsumowanie konkursu "Arsenał pamięci" w 58. rocznicę odejścia na wieczną wartę hm. Janka Bytnara "Rudego" (30.03.2001).

V Marcinowi Lisowi ze Swarzędza za zaproszenie na zawody na orientację "Gacek VI" (2 czerwca 2001).

Adam Czetwertyński

Sprostowanie

W nr. 2/2001 "Czuwaj" na str. 3 w artykule o Naczelnej Skautce Świata pomyłkowo podaliśmy datę urodzin Piotra Baden-Powella. Urodził się on cały rok później, tzn. 30.10.1913 r.