4-5/2001

Napisz do nas:
czuwaj@zhp.org.pl

Arsenał jak co roku

W Warszawie ponad 1000 harcerek i harcerzy z całej Polski uczestniczyło od 23 do 25 kwietnia 2001 r. w XXXI Rajdzie "Arsenał", zorganizowanym przez Hufiec ZHP Warszawa Mokotów dla upamiętnienia brawurowej akcji harcerzy z Szarych Szeregów. Akcja pod Arsenałem miała miejsce 26 marca 1943 r.

TEGOROCZNY rajd odbywał się pod hasłem "Autorytety".

W niedzielę 25 marca w Katedrze Polowej WP odbyła się koncelebrowana przez księdza prymasa Józefa Glempa harcerska msza święta, podczas której

BP polowy WP i opiekun Krajowego Duszpasterstwa Harcerek i Harcerzy Sławoj Leszek Głódź otrzymał z rąk przewodniczącej ZHP hm. Marii Hrabowskiej i naczelnika ZHP hm. Wiesława Maślanki Laskę Skautową Niezawodnemu Przyjacielowi. Po mszy świętej uczestnicy "Arsenału" wzięli udział w uroczystej zmianie warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza, gdzie złożono wieńce i wiązanki kwiatów. Na placu marszałka Józefa Piłsudskiego odbyła się defilada uczestników rajdu. Podsumowaniem imprezy był apel pod Arsenałem, gdzie zwycięskie drużyny otrzymały symboliczne nagrody - figurki Małego Powstańca. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz Związku z przewodnicząca ZHP hm. Marią Hrabowską i naczelnikiem hm. Wiesławem Maślanką.