4-5/2001

Napisz do nas:
czuwaj@zhp.org.pl

Honorowej Nagrody im. hm. Olgierda Fietkiewicza

NAGRODA przyznawana jest za wzbogacanie wiedzy o historii harcerstwa i jej popularyzację.

PREMIUJE indywidualne i zespołowe dokonania w zakresie:

- badań dziejów harcerstwa oraz tworzenia nowoczesnej bazy źródłowej dziejów harcerstwa,

- popularyzacji historii harcerstwa,

- inicjowania działań programowych przybliżających współczesnym pokoleniom harcerskim własną historię,

- dokumentowania dziejów harcerstwa (gromadzenie dokumentów i pamiątek, organizacja wystaw, muzealnictwo).

PRZYZNAWANA jest w kategoriach:

- opracowań historii harcerstwa,

- archiwizowania harcerskich dziejów oraz inicjatyw muzealnych,

- historycznej edukacji harcerek i harcerzy.

NAGRODĘ (nagrody) przyznaje Naczelnik ZHP na wniosek powołanego przez niego i działającego przez cały rok Kolegium Nagrody, którego zadaniem jest rejestrowanie i ocena dokonań w zakresie objętym ideą Honorowej Nagrody.

NAGRODY mają charakter honorowy, są równorzędne. O liczbie przyznanych nagród decyduje Naczelnik ZHP na wniosek Kolegium Nagrody.

NAGRODA przyznawana jest 22 maja każdego roku - w rocznicę ogłoszenia przez Andrzeja Małkowskiego rozkazu o utworzeniu pierwszych drużyn skautowych na będących pod zaborami ziemiach polskich.

UZASADNIONE wnioski, propozycje i sugestie prowadzące do wyłonienia kandydatów do Honorowej Nagrody im. hm. Olgierda Fietkiewicza należy kierować do Głównej Kwatery ZHP do 31 marca.

hm. Wiesław Maślanka

Warszawa, 22 maja 2001 roku