4-5/2001

Napisz do nas:
czuwaj@zhp.org.pl

Promocja w Pałacu

W dniach 5-8 kwietnia 2001 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbywały się X Targi Książki Edukacyjnej.

DZIĘKI staraniom współzałożycieli Ogólnopolskiego Klubu Autorów i Dokumentalistów opracowań historii harcerstwa w latach 1956-2000 udało się nam otrzymać stoisko na tej popularnej imprezie. Szczególne podziękowania należą się za okazaną pomoc panu dyrektorowi targów hm. Andrzejowi Pieniakowi i jego żonie hm. Wandzie Pieniak.

HBW HORYZONTY i wspomniany Klub przez cztery dni prezentowały swój dorobek. Ustawiliśmy równiutko książki, ułożyliśmy czasopisma i ulotki, udekorowaliśmy stoisko harcerskimi kalendarzami i kwiatkami i... nie było chyba takiego kwadransa, żeby nie stało przy nas kilka osób. Zwiedzający oglądali nasze publikacje, pytali o to, co słychać (w harcerstwie, nie w wydawnictwie) i najczęściej przyznawali się, że kiedyś tam w przeszłości, albo całkiem niedawno nosili zielony lub szary mundur. Sąsiedzi z innych stoisk uśmiechali się już po usłyszeniu kolejnego okrzyku w stylu: - O! Harcerze! Miło, że jesteście! - Nam też było bardzo miło.

NIKT nie wczytywał się zbyt uważnie w afisz nad stoiskiem. Instruktorki w mundurach, napis ZHP i książki, które wystawiliśmy, przyciągały wielu zwiedzających. Wśród nich był i minister edukacji, i przedstawiciel Kancelarii Prezydenta. Były to z pewnością cztery dni bardzo intensywnej promocji harcerstwa. Musimy się postarać, by stoiska z książką harcerską nie zabrakło na XI Targach.

(tm)