Wisła 2001

Ach, co to był za rajd...

RAJD był najlepszy, bo mazowiecki! XXIV Ogólnopolski Rajd "Wisła 2001" (17-20.05 br.) przeszedł już do historii, ale śmiało można ocenić go na piątkę. Począwszy od najmłodszych zuchów a skończywszy na najstarszych instruktorach każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego.

NASZE kochane mazowieckie zuchy wyruszyły trasą legend, a wśród licznych atrakcji napotkały samego Smoka Wawelskiego i imć pana Twardowskiego, upiekły prawdziwe toruńskie pierniki, a także wyruszyły na połów ryb z Warsem (podobno złapano nawet Złotą Rybkę, która tradycyjnie spełniła trzy życzenia). Harcerze młodsi mieli niebywałą okazję cofnąć się do czasów rycerskich i sprawdzić, jak to dawniej bywało. Każdy mógł stanąć w szranki na turnieju rycerskim (rannych nie odnotowano) i pobawić się na balu królewskim. Kto nie bał się "ostrej walki", mógł wybrać się na trasę piracką (ach, co za syreny można było spotkać na tej trasie!) i odkryć wspaniałe, czyste ekologicznie lądy. Dla drużyn specjalnościowych przygotowano wiele atrakcji, łącznie z symulacją wypadku masowego (czyli tego, co prawdziwi ratownicy medyczni lubią najbardziej). Co jeszcze? Nie można zapomnieć o możliwości zwiedzenia Płocka, poznania jego historii i dnia współczesnego oraz o przejażdżce ciuchcią wąskotorową.

WSZYSTKIE drogi prowadzą do Gorzewa, czyli do naszej wspaniałej stanicy chorągwianej. Tu na zmęczonych harcerzy czekała gorąca strawa i  kolejna niespodzianka. Każda z tras musiała wystawić 6-osobową ekipę do zawodów zwanych "Koloriadą". Gorzewo zaroiło się od pięknych kolorów tęczy i rozpoczęły się potyczki.

Wieczorem z okazji 90 rocznicy powstania pierwszych drużyn skautowych odbyło się ogniobranie. Połączeniem tradycji z nowoczesnością był zorganizowany dzięki pomocy naszych kochanych sponsorów (dziękujemy im za to bardzo mocno!) wspaniały pokaz laserów. Wieczorem z okazji 90 rocznicy powstania pierwszych drużyn skautowych odbyło się ogniobranie. Połączeniem tradycji z nowoczesnością był zorganizowany dzięki pomocy naszych kochanych sponsorów (dziękujemy im za to bardzo mocno!) wspaniały pokaz laserów.

ZA rok rajd jubileuszowy, bo XXV i już dziś mogę zdradzić, że szykuje się naprawdę sporo ciekawych niespodzianek.

pwd. Adam Zawadzki

instruktor ds. promocji i informacji KCH Mazowieckiej