STRONA NADRZĘDNA

CZUWAJ

... | 1999 | 2000 | 2001 | ...

Czuwaj 1/2000
Czuwaj 2/2000
 Czuwaj 1/2000
 "Wychowawcze znaczenie demokracji polegać musi na wdrażaniu harcerek i harcerzy w rozumienie Polski jako Rzeczypospolitej nie tylko z nazwy, ale i z istoty"

Józef Sosnowski
 Czuwaj 2/2000
 "Harcerska służba społeczna musi być czysta, poczęta w imię braterstwa, w imię własnego, twórczego czynu."

Jadwiga Zienkiewiczówna
 "Pokładając wielkie nadzieje w Harcerstwie, musi Naród umożliwić Harcerstwu spełnianie zadań przez dostarczanie niezbędnych środków."

Stanisław Sedlaczek

Czuwaj 4/2000
 "Podstawą pracy harcerskiej, a więc prowadzenia drużyny, jest wychowanie dziewcząt i chłopców na lepszych ludzi."

Jadwiga Chruściel
 "Harcerstwo to wielkie środowisko braterskie, w którym starsi pragną stworzyć zdrowe i uszlachetniające otoczenie dla swoich młodszych braci i sióstr."

Stanisław Sedlaczek
 "Wierność Ojczyźnie była i jest naczelnym prawem harcerskim."

Tadeusz Strumiłło
(1912)

"Jedną z głównych myśli przewodnich naszej pracy na lata najbliższe winno być hasło odnowy człowieka w Polsce."

Leon Marszałek
(1938)
 (brak motta)

"Materialna treść życia harcerza może się zamykać w harcerstwie, ale moralna istota harcerstwa polega na służbie."

Kazimierz Lutosławski
 "Szczególna wolność Związku Harcerstwa Polskiego polega na tym, że jest on sobą już tak długo."

Olgierd Fietkiewicz
 "Instruktor - to tylko rozumny starszy brat, to najlepszy harcerz w drużynie."

Henryk Glass
1923 r.