LATO 2000

Szanowne Druhny i Szanowni Druhowie!

Przekazując wam ten materiał, chcemy zachęcić was do zorganizowania w trakcie lata jakiejś, choćby najkrótszej formy wypoczynku dla zuchów.

Drużynowym, którzy zdecydują się zabrać swoje zuchy na letnią wyprawę, pragniemy podsunąć pomysł na kolonię przyrodniczą. Chcemy wam zaproponować zorganizowanie ciekawej zabawy, która naturalnie zachęci dzieci do aktywności ruchowej, spędzania czasu na świeżym powietrzu, poznawania i doświadczania tajemnic przyrody.

Wiemy także, że każdego roku zmniejsza się liczba dzieci, które mogą skorzystać z wyjazdowej formy letniego wypoczynku. W największym stopniu dotyczy to dzieci ze środowisk wiejskich, które w niewielkim procencie mają możliwość wyjazdu (głównie z powodów finansowych).

Z myślą o nich powstał pomysł na Nieobozową Akcję Letnią, podpowiadający drużynowym, jak zorganizować zabawę dzieciom, które nie wyjechały na wakacje, tak aby i one miały namiastkę wakacyjnej przygody.

Mamy nadzieję, że wszystkie te propozycje pomogą wam, a także zachęcą do zorganizowania wypoczynku dla waszych zuchów.