Drodzy czytelnicy!
Wreszcie udało się i oto otrzymujecie do rąk zimowo-letni numer "Zuchowych Wieści". Znajdziecie w nim materiały dotyczące lata, ale także propozycje jesienne - na harcerski start, pt. Harcerski styl. Mottem tej propozycji były myśli Przewodniczącego ZHP druha Stefana Mirowskiego, zawarte w zbiorku Styl życia. Druha Stefana nie ma wśród nas już 5 lat, ale jego spostrzeżenia są aktualne do dziś. One pozwolą nam odszukać ścieżki harcerskiego życia. Propozycja zawiera zarówno zadania dla gromad zuchowych, jak również dla zespołów instruktorskich. Zastanów się, jak możesz zrealizować te zadania z gromadą oraz w swoim namiestnictwie.
Dawno nie prezentowaliśmy w "Zuchowych Wieściach" zbiórek dla nowozorganizowanej gromady. Cykl, który wam prezentujemy jest dość ciekawym i nietypowym ujęciem zbiórek z Prawem Zucha.
Oczywiście nie zabrakło także propozycji letnich. Oprócz kolonijnych pomysłów, w których znajdziecie wiele gier (do wykorzystania nie tylko podczas kolonii) prezentujemy pomysł na Nieobozową Akcję Letnią pt. Wakacje na 102 - cykl 5 wypraw do krain: przyjaźni, radości, bezpieczeństwa, tolerancji i naszej ziemi. Jest to niezwykle ciekawa propozycja, dlatego też zachęcam do sięgnięcia po nią wszystkich tych, którzy nie zabierają swoich zuchów na kolonię zuchową.
Życzę wam wielu radości podczas tegorocznych wakacji.

I do następnego numeru "Zuchowych Wieści".

hm. Sławomir Rudziński